pátek 29. prosince 2017

NM VC a MM říjen 2017: Hororová monstra a Matsdotter

(The English version of the article is written in italics.)

VC Říjen/October 2017 - The Monster Mash

Říjnová edice Vanishing Cabinetu byla opět vytvořena ve spolupráci s Morbid Mavens (oficiálními propagátorkami značky) a byla inspirována klasickými monstry ze starých hororových bijáků.

The October's Vanishing Cabinet was created with help from Morbid Mavens (the official NM promoters) and was inspired by the classical monsters from the old-school horror movies.


Balíček opět obsahoval nadstandardních šest produktů a tentokrát byl více zaměřený na rty. Našla jsem v něm jeden oční stín, rozjasňovač, konturovací pudr, třpytivý balzám na rty, matný třpytivý topcoat na rty a tekutou matnou rtěnku. :)

The package included six products and was more lip focused than a standard VC edition. Among those products were one loose eyeshadow, a highlighter and a contouring powder, a shimmery tinted lip balm, a shimmery mattifying lip topper and a matte liquid lipstick.

Sad, Beautiful Monster
sypký oční stín / loose eyeshadow


"Zčernalá zelená se zlatým leskem."

"A blackened green with gold."


Oční stín Sad, Beautiful Monster byl inspirovaný Netvorem z Černé laguny. Je to sytá lesní zelená s nazlátlým leskem, jež na mně měla skvělou celodenní výdrž. :)

Sad, Beautiful Monster eyeshadow was inspired by Creature From The Black Lagoon. It's a rich forest green with a soft golden sheen, with perfect whole-day longevity.

Vlevo na bázi Too Faced Shadow Insurance, uprostřed na bázi TFSI a lepítku Pixie Epoxy od Fyrinnae, vpravo na tužkostínu NYX Milk.
The left swatch is over Too Faced Shadow Insurance primer, the middle one is over TFSI and Fyrinnae's Pixie Epoxy, the right one is over NYX Milk jumbo eyepencil.
Tady jsem na pohyblivé víčko dala tenhle stín, do záhybu jsem rozetřela konturovací pudr a do vnitřního koutku dala rozjasňovač z tohoto VC:

I put the eyeshadow on the lid, blended it in the crease with the contouring powder and used the highlighter in the inner corner:

Naneseno na bázi Too Faced Shadow Insurance a lepítko Pixie Epoxy od Fyrinnae.
Applied over Too Faced Shadow Insurance primer and Fyrinnae's Pixie Epoxy.


Moonlight Transformation
sypký rozjasňovač / loose highlighter


"Stříbrný rozjasňovač prostoupený skrz naskrz zlatou a červenou."

"A silver highlight with gold and red throughout."


Moonlight Transformation inspirovaný filmem Vlkodlak je na poměry značky velmi decentní stříbrný rozjasňovač s teplými odlesky. Omlouvám se za ty zelené fleky na ruce níže, ten oční stín trochu stainoval. :D

Moonlight Transformation inspired by the Wolf Man movie is as subtle as NM highlighters go, silvery with warm shimmers. (I apologize for the green flecks on my hand, the eyeshadow was a stainer.)


Deathly Pallor
sypký konturovací pudr / loose contouring powder


"Zašedlá šeříková s jemným náznakem modrostříbrného lesku."

"A greyed lilac with the slightest hint of blue silver sheen or duochrome."


Deathly Pallor je fialovošedivý konturovací pudr inspirovaný Drákulou. Pro mě je moc studený, hodí se k opravdu bledé pleti a spíše gotické estetice, ale dá se použít jako oční stín. Na očích držel a vypadal překvapivě dobře.

Deathly Pallor is a lilac-grey contouring powder inspired by Dracula. It's too cool-toned for me, it suits a paler complexion and more gothic style, but it can be used as an eyeshadow. It lasted on my eyes surprisingly well and it looked really nice.Naneseno na bázi Too Faced Shadow Insurance a lepítko Pixie Epoxy od Fyrinnae.
Applied over Too Faced Shadow Insurance primer and Fyrinnae's Pixie Epoxy.


Scroll Of Thoth
třpytivý tónovací balzám na rty / shimmery tinted lip balm


"Třpytivá šampaňská se zeleným leskem."

"A shimmery champagne with green."Scroll of Thoth inspirovaný Mumií je průhledný nazlátle třpytivý balzám na rty. Není tak zelený, že by se nedal nosit, na rtech se mi ale fotil dost zle.

Scroll of Thoth inspired by the Mummy is a sheer golden shimmery lip balm. It's not so green that it would be unwearable, but it does have a slight green tint that is difficult to photograph.


Reign Of Terror
třpytivý matující topcoat na rty / shimmery mattifying lip topcoat


"Opalizující růžová s červeným třpytem."

"An opalescent pink with red shimmer."


Reign of Terror je třpytivý matující topcoat na rty inspirovaný filmem Neviditelný muž. Je z nové řady Liquid Alchemy topcoatů, které rtům dodávají třpytivý, nikoli jen duochromatický finiš. Základ má růžový a je plný růžových, fialových a modrých třpyteček. Červenou v něm nevidím ani náhodou. Níže je swatch na ruce, efekt na rtech je nafocený na konci článku.

Reign of Terror is a glittery mattifying lip topper inspired by the Invisible Man movie. It's from the new range of Liquid Alchemy topcoats that give lips glittery, not just shimmery duochromatic finish. Its base is pink and it's full of pink, violet and blue sparkles. I don't see any red. You can see a swatch on my hand here, the look on the lips is at the end of this article.
We Belong Dead
matná tekutá rtěnka / matte liquid lipstick


"Zašedlá šeříková se stříbrnými a modrými třpytkami."

"A greyed lilac with silver and blue sparkles."


We Belong Dead je matná tekutá rtěnka inspirovaná Frankensteinovým monstrem. Oficiální popis ji přesně vystihuje, je to studená šedivě fialová se spoustou poměrně výrazných bílých a modrých třpytek. Krásně kryje, nevysušuje a drží.

We Belong Dead is a matte liquid lipstick inspired by Frankenstein's monster. The official description is spot on, it's a cool-toned greyish violet with lots of quite noticeable white and blue sparkles. It has a nice full coverage, doesn't dry out my lips and stays on for a long time.__________________________________________________________MM Říjen/October 2017


Říjnové Mystic Monthly bylo pojmenováno podle Mailn Matsdotter, jež byla ve Švédsku usvědčena z čarodějnictví.

The October's Mystic Monthly was named after Mailn Matsdotter, who was convicted as a witch in the 17th century Sweden.
Matsdotter
matná tekutá rtěnka / matte liquid lipstick


"Matná narůžovělá dýňová."

"A pink toned pumpkin matte."


Matsdotter je totálně matná dýňově oranžová (v hranaté lahvičce se zrcátkem, protože dodavatel kulatých tubiček selhal). A asi první Mystic Matte z tohoto předplatného, co mi fakt nesedne. Má totiž velmi zvláštní konzistenci, takovou lepivější, co zasychá do vrstvy připomínající matný barevný lak. Zaleze do každé vrásky a hezky ji zvýrazní, zároveň dost vysušuje. Přitom ale pořád zůstává trochu lepivá, takže když si rty otřu o sebe, nejlepivější části se na sebe chytnou a začnou se odlupovat jako oprýskaný lak. Lehce ovocně voní.

Matsdotter is a totally matte pumpkin orange (in a rectangular bottle with a small mirror, the regular tubes were not delivered to NM in time). And it's probably the first Mystic Matte from this subscription that I don't like. It has a strange texture, it's sticky and dries down to a weird layer which looks like some kind of matte wood laquer. It gets into the lip lines, emphasizes them and dries out the lips. Yet it stays a bit tacky, so when I press my lips against each other, the stickiest parts cling together and peel off in chunks - like chipped laquer. It has a soft fruity scent.

The Mean One
třpytivý tónovací balzám na rty / shimmery tinted lip balm


"Karamelově zbarvený třpytivý balzám s příchutí lískooříškového latté."

"A toffee colored shimmer flavoured Hazelnut Latte."The Mean One je třpytivý tónovací balzám na rty, co voní po lískových oříšcích a barví rty dohněda. Bylo mi jasné, že tenhle balzám mi sám o sobě sedět rozhodně nebude, a měla jsem pravdu. Na mých bledých rtech mi prostě jen udělá hnusné světle hnědé fleky.

The Mean One is a shimmery lip balm with a hazelnut scent and a brown tint. It was clear to me before the first application that it would make my pale lips look ugly and it does. It just creates pale brown patches on them.Na první ozkoušení se tedy zdálo, že tahle MM edice byla jeden velký fail. Pak jsem zkusila oba produkty spojit a balzámem tu suchou lepivou rtěnku zhydratovat. Výsledek je více než povedený, takže se té rtěnky asi přece jen zbavovat nebudu. :)

So the first impressions of this MM edition were not great, it seemed a complete failure. Luckily, I decided to try both of the products together, to hydrate that dry clingy lipstick with the lip balm. The final result is more than impressive, so I don't think I'm gonna give that stuff away after all. :)

Nahoře samotná Matsdotter, dole přetřená balzámem The Mean One.
The upper swatch is just Matsdotter, the lower one is with a layer of The Mean One on top.

A tady jsem ještě zkoušela Matsdotter s topcoatem Reign of Terror z říjnového VC:

And here I tried Matsdotter with the Reign of Terror lip topper from the October VC:

Nahoře samotná Matsdotter, dole s topcoatem Reign of Terror.
The upper swatch is just Matsdotter, the lower one is with a layer of Reign of Terror on top.
Nahoře samotná Matsdotter, dole s topcoatem Reign of Terror.
The upper swatch is just Matsdotter, the lower one is with a layer of Reign of Terror on top.


A to je z říjnových předplatných vše. :) 
Doufám, že si užíváte sváteční volno, případně dovolenou. :)
Vše nejlepší v roce 2018!

And that's everything from the October subscriptions. 
I hope you're enjoying some holiday free time. 
I wish you all the best in the upcoming year 2018!

Žádné komentáře:

Okomentovat