pondělí 30. září 2013

Recenze: Shining Star Shimmer Brick - Beyonce Shimmer (Famous)

Doufala jsem, že tenhle víkend napíšu hned dva články o rozbalování krabiček krásy, ale nic z toho bohužel nebylo. Ladybox na mě sice už od pátku čeká v Zásilkovně, já se do ní ale dostanu až zítra. Některým už také v pátek přišel Misshabox, mně ale ne. Takže se tu celý víkend rozmrzele vyhýbám všem možným článkům na facebooku i recenzím na bloggeru, abych si nezkazila překvapení... ach jo. Tak snad zítra. Namísto toho jsem si připravila recenzi posledního kousku od Famous, co jsem si objednala v srpnu, a to jejich shimmer bricku v odstínu Beyonce Shimmer.
Tenhle odstín jsem si vybrala proto, že byl nejvíc růžový a plní tak u mě funkci tvářenky, zatímco ostatní jsou spíš bronzery. Shimmer Brick můžete zakoupit zde za sympatickou sníženou cenu 3,25 liber, tedy asi za stovku. Beyonce je ten poslední odstín, musím ale podotknout, že ve skutečnosti jsou tóny více studené a světlejší než na obrázku v e-shopu.

Jako prakticky u všech výrobků Famous i má i tato "cihlička" zvířecí obal, tentokrát více decentní, černý s růžovými nápisy. Pro otevření je třeba zmáčknout přední růžový bok. Uvnitř nalezneme 5 různých odstínů růžové se zlatým shimmerem a praktické zrcátko.


"Tlačítko"

Nejsvětlejší odstín je spíše v béžovém/champagne tónu, dá se použít jako rozjasňovač. Ostatní odstíny už jsou klasicky "tvářenkové", najdeme zde křiklavější růžovou i světle ostružinovou. Ačkoli mají odstíny výrazný zlatý shimmer, ten se tvářích ztrácí, takže se nemusíte bát žádného přehnaného lesku.


Při pohledu z boku je vidět lépe jednotlivé odstíny, zlatý shimmer není vidět.

Zde je shimmer naopak poměrně viditelný, a to jej ještě foťák utlumil.

Barvy jsem na ruku nanášela prsty, na těch není díky shimmeru rozdíl v odstínech skoro vůbec vidět.


Swatch na předloktí. Zleva doprava od nejsvětlejšího po nejtmavší, úplně vpravo je pak mix všech odstínů nanesený jemným štětcem, je vidět, že jde o poměrně decentní odstín. Shimmer není tak výrazný, jak se při otevření bricku jeví.


Při tvoření swatche s pomocí prstů se mi barva na předloktí přenášela poměrně obtížně. Musela jsem ji prsty nabírat několikrát, aby byla dostatečně sytá. To mě trochu znejistilo, takže jsem pak při prvním nanášení na tváře vzala hrubší štětec a nabrala jsem pouze výraznější odstín. Vypadala jsem jak Marfuša. :D Takže pigmentace na tváři je velmi dobrá. Výdrž byla také delší než u běžných tvářenek z drogerie, nemusela jsem obvykle barvu na konci dne vůbec obnovovat. Záleží na tom, jak tmavý odstín a kolik jej nanesete.


S shimmer brickem jsem velmi spokojená, nahradil zcela tvářenku, kterou jsem používala doposud (od Alverde). Jde navíc vlastně o 6 v 1, protože užším štětcem není problém nanášet pouze jednotlivé odstíny, máte tak šest tvářenek v jednom balení (resp. 5 + 1 rozjasňovač). Na tváři dlouho vydrží, za tu cenu je to mnohem lepší kvalita než běžné značky z drogerie. Za sebe můžu jedině doporučit.

Používáte tvářenky? Kupujete si monotvářenky nebo máte raději víc odstínů v jednom? Máte zkušenosti s shimmer bricky od jiných značek?

středa 25. září 2013

Krátký Blogger tip - zkreslené fotky???

Všimla jsem si, že mi Blogger v poslední době dělá podivnosti s fotkami. Hlavně s těmi, na kterých mám swatch něčeho na ruce. Např. v mojí recenzi na Ĺee Stafford přípravky. Ruka je celá šedivá, dokonce to vypadá, že na ní mám stařecké skvrny - tady. Podobně mi zkreslil fotku swatche Lip Butteru Korres, která byla v recenzi Ladyboxu ošklivá (mnohem víc stařeckých skvrn), zatímco v samotné recenzi Lip Butteru byla normální.

Trochu jsem zagooglila a našla tohle diskuzní vlákno. Znělo to podobně jako můj problém, takže si dovolím ocitovat řešení:

"Google Plus now integrates the Auto Enhance feature which automatically edits your uploaded pictures (adjust the brightness, saturation level...add filters). To disable this feature:
Connect to your Google + account.
Click on Home > Settings.
Scroll to the "Auto Enhance" section.
Uncheck "Automatically enhance new photos".

Nevím, jestli se mi fotky kazily kvůli tomu, no radši jsem si auto enhance zrušila a fotky swatche Lip Butteru nahrála znova. Tentokrát se nezkreslily. Tak doufám, že už to tak zůstane a žádného dalšího zkreslení se nedočkám.

Možná je to starší problém a už jste o tom slyšely, tak se kdyžtak předem omlouvám za post Captaina Obviouse.

úterý 24. září 2013

Recenze: Ladybox srpen 2013 (narozeninová edice)

Na tento Ladybox se snesla spousta stížností ohledně jeho obsahu, já jsem s ním ale byla velmi spokojená, přestože nebyl zas tak zaplněný.

Obsah srpnového Ladyboxu

Máslo na rty Korres Lip Butter, odstín Plum (plné balení, 6 g, 240,- Kč).

První proměnnou v boxech bylo máslo na rty nebo lesk na rty od řecké kosmetiky Korres. Byla jsem moc ráda, že na mě vyšlo právě máslo, protože jsem z něj byla opravdu nadšená. Nebudu se tady opakovat, jen odkážu na samostatnou recenzi, kterou jsem na tento výrobek napsala.










Uvolňující mátový gel Ryor (cestovní balení, 50 ml, 1/4 ze 162,- Kč = 40,50 Kč).

Tuba obsahuje mléčně bílý gel, který opravdu silně voní po mátě. Když jsem se s ním mazala, dokonce mě pálil až v nose. No a když jsem to s ním přehnala, tak mě nohy opravdu hodně studily a pak pálily, přičemž tyto pocity odezněly tak po půl hodině. Gel ale opravdu funguje. Ulevilo se mi po delší cestě, po které jsem měla těžké nohy, stejně jako po náročném cvičení. I na bolavé koleno zabral. Možná zkusím koupit plné balení mamce, kterou často bolí nohy. I když je dost zimomřivá, takže nevím, jestli ocení ono chlazení. Já každopádně oceňuji ze strany Ladyboxu zařazení i trochu více nezvyklých přípravků, rozhodně lepší než pasta nebo intim sprej.








Oční stín Inglot, odstín 46 (plné balení, freedom systém, 3,2 g, 150,- Kč).

Další proměnná - buď jste mohly dostat oční stín od Inglotu, nebo lak na nehty od Beauty UK. Já naštěstí dostala oční stín, protože si nehty vůbec nelakuju. No naštěstí... jak se to vezme. Odstín 46 je poměrně dost světlý, taková tmavší champagne/světle béžová až lehce meruňková (na fotkách vypadá světleji). Kdyby to bylo vše, tak super, použila bych ho na rozjasňování. Bohužel má stín poměrně výrazný růžový shimmer, takže tohle využití trochu padá. Vlastně jde o velmi podobný odstín tekutým očním stínům Lambre, které byly v květnovém Ladyboxu. Ty měly akorát světlejší základ, ale úplně stejný růžový odlesk. A teda drží líp než tyto inglotky, takže mají u mě při používání přednost a inglotky se válí v kosmetické taštičce a čekají, až na ně přijde řada. Jo a samozřejmě je negativem freedom systém (ne)balení, paletku si pořizovat nehodlám, tvářenku Inglot jsem už podarovala, takže mám opět jen jeden Inglot kousek. Bohužel růžový shimmer se mi na fotkách opět nepodařilo zachytit.





Šampon Pure Fiji (cestovní balení, 30 ml, cca 1/9 z 391,- Kč = cca 43,50 Kč - počítáno z ceny v LB obchodu).
Kondicionér Pure Fiji (cestovní balení, 30 ml, cca 1/9 z 391,- Kč = cca 43,50 Kč - počítáno z ceny v LB obchodu).

Na tyto výrobky jsem se moc těšila, protože jsem měla příležitost vyzkoušet od Pure Fiji kokosový cukrový peeling, který byl skvělý. Dorazila mi vůně mučenka, takže jsem byla ráda, že vyzkouším zase jinou variantu. Bílý zázvor mi ale voněl víc. Vůně je květinová, u kondicionéru trochu víc chemická a ne tak příjemná. Šampon poměrně dobře pěnil, no vypotřebovala jsem jej natřikrát. Hustý kondicionér mi vydržel o něco déle a byl opravdu dobrý, vlasy se po něm skvěle rozčesávaly a působily vyživeně. Šampony obecně na mě nikdy nestihnou udělat dojem, pokud je nepoužívám aspoň měsíc. Takže z těch dvou bych si koupila určitě jen kondicionér. Bohužel je na mě příliš drahý. Dají se sehnat levnější s více přírodním složením. Za zkoušku to ale určitě stálo. 



Na závěr ale musím zmínit jednu nemilou příhodu. Při jednom umývání hlavy oběma produkty se šamponu nepodařilo mastnotu z mých vlasů vymýt, já si toho nevšimla. Druhý den když jsem si rozpletla cop, tak jsem zjistila, že mám na spáncích ve vlasech, ne na kůži, nasedaný sajrajt. Mohlo se stát, že jsem přípravky z vlasů jen špatně vymyla a zbytky zaschly. No když jsem se je hned druhý den pokusila vymýt, Pure Fiji šampon je nebyl schopný rozpustit. Zkrátka to nešlo, vyplýtvala jsem na to zbytek lahvičky a stejně jsem si nakonec musela půjčit Head&Shoulders od kamarádky. Toto tedy silně nahlodalo moji důvěru v mycí schopnosti šamponu a je jedním z důvodů, proč bych si sama koupila jedině ten kondicionér.

Olej na vlasy TMT - Inca Oil - Pandora Oil (vzorek, 3 ml, cca 1/33 z 550,- Kč = cca 16,70 Kč).
Vlasové mléko TMT - Cristall Liquidi Latte (vzorek, 6 ml, 1/25 z 349,- Kč = cca 14,- Kč).

Na vyzkoušení této bezoplachové péče jsem se moc těšila, protože 1) vůbec neznám značku TMT, 2) nemám zkušenosti ani s vlasovými oleji, ani s vlasovými mléky. Byla jsem velmi příjemně překvapená. Olejíček krásně květinově voněl, já se ho ale bála použít víc, tak jsem ho používala dost střídmě. Naštěstí vlasy nezamastil, ale krásně je zjemnil a provoněl (moje vlasy jsou dost hrubé). Vlasové mléko mi vonělo jako nějaký pánský deodorant, ale nebyla to nepříjemná vůně. Konzistencí mi přišlo jako něco mezi gelem a olejem. Vlasy po něm nebyly tak jemné, jako po oleji, ale zase jsem si ho troufla použít víc a vlasy pak byly poddajnější, méně rozlétané, lesklejší a vypadaly vyživeněji. Takže z těch dvou výrobků bych si asi vybrala to latté, navíc je i levnější a je ho za tu cenu víc. Přesto se asi do nákupu nepohrnu, levná sranda to není. Navíc ani jedno v LB obchodu už nemají.





















Finální verdikt:

Celková hodnota boxu = cca 548,20 Kč (koupen za 279,- přes zásilkovnu v době, kdy ještě byla sleva).
Hodnota je sice menší než dřív, ale co bychom pořád chtěly, že ano. I tak je to skoro dvojnásobek toho, co jsme zaplatily. V boxu se mi líbilo skoro vše, akorát stíny nenaplnily má očekávání, takže já si rozhodně nestěžuji. Příští box bude ale asi na chvíli můj poslední, i když říjnový "mystický" box zní zajímavě. Kdo ví, co se pod tím ale bude skrývat. A prý bude i nějaká luxusní edice. Jestli to zahrnuje i luxusně vysokou cenu, tak tu edici si rozhodně kupovat nebudu. Nemám teď moc peněz.

Zářijová krabička má být "MUAácká". Doufám, že tam bude i něco jiného než MUA dekorativka. Navíc prý měl náklaďák vezoucí kosmetiku nehodu a tak se vydání zářijového LB odkládá na neurčito. Co Vy na to? Štve Vás to? Odrazuje Vás to od koupě dalších krabiček? Na LB facebooku se zase rozhořela diskuze, ve které převažují dva tábory zákaznic. "Buďte rády, že tu někdo něco takového dělá, musí to být náročná práce." versus "Ať je to náročné, jak chce, něco jsem si zaplatila, tak očekávám dodání včas."

sobota 21. září 2013

Dvojrecenze: Suchý šampón a maska pro růst vlasů Lee Stafford

Tyhle dva výrobky jsem si koupila za státnice někdy na začátku června. Jde o vyšší střední cenovou kategorii, obvykle za vlasovou kosmetiku tolik neutrácím, ale člověk by si jednou za čas měl udělat radost, že ano. Skočila jsem si do Profimedu ve Vaňkovce, kde stála maska 379,- korun a šampón 315,- korun. Ke koupi jsem se nechala zlákat letákem, co byl v Ladyboxu. Šampón jsem měla možnost vyzkoušet v originální nebarevné verzi díky květnovému Ladyboxu, líbil se mi, tak jsem chtěla plné balení. Masku jsem chtěla vyzkoušet proto, že mi v té době hodně padaly vlasy.
Lee Stafford Dry Shampoo Dark for Oily Roots (150 ml)
Účinky jsou prakticky identické jako u originální verze, ještě aby ne. Šampón obsahuje kukuřičný škrob, který z vlasů vysaje mastnotu a pak se vyčeše. No u mě použití probíhá tak, že po důkladném protřepání šampón nastříkám na mastné vlasy kolem obličeje a pěšinky (jinde je mastné nemívám), nechám chvíli působit a pak začnu pročesávat vlasy prsty a šampón do nich vmasírovávat. Viditelná vrstva šampónu mizí, vlasy přestávají být ošklivě mastné, žádné zbytky škrobu nikde nevidím, takže to tak nechám a nesnažím se nic vyčesávat (není co).


Potvrdila se moje obava, že lahvička moc dlouho nevydrží. Po pár použitích je podstatně lehčí. Navíc musím říct, že 20 korun navíc oproti bezbarvé verzi (Original pro světlé vlasy stojí 295,- Kč) jsou zbytečně vyhozené peníze. I tento tmavý šampón je po nanesení pořád o dost světlejší než moje vlasy, ale stejně ani ten světlý Original nebyl po pročesání ve vlasech vidět, takže kupovat tmavší verzi, aby šampón nebyl vidět ve vlasech, je k ničemu. Zkrátka Original ve vlasech vidět není a Dark je stejně moc světlý a není mezi nimi zas takový rozdíl.

Tady můžete vidět srovnání Original versus Dark:


Omlouvám se za rozmazanost, foťáku se nechtělo ostřit.

U Dark verze je navíc jedna nevýhoda. Musíte ji opravdu dobře protřepat, jinak budete mít ruce černé. Já to napoprvé neudělala, jen jsem lahvičku párkrát obrátila a ruce jsem měla jak nějaký horník. Až opravdu prudkým třepáním se vám podaří rozhýbat kuličky, které jsou na dně a které barvu dostatečně rozmíchají.

Takhle vypadá ústí spreje, pokud šampón nerozmícháte.
Ty dvě tečky uprostřed jsou od neprotřepaného šampónu, který jsem si stříkla na ruku. Takové budete mít celé ruce, pokud jimi budete chtít neprotřepaný šampón rozčesat.
A takto vypadá ústí spreje po aplikaci rozmíchaného šampónu.
Základní funkci šampón plní opravdu dobře. Pokud nestíhám a neumyju si vlasy, když už to začíná být potřeba, a druhý den mám jít někam na veřejnost, šampón prodlouží dobu nemytí hlavy o další den. Na pravidelné používání to není, to by byl opravdu drahý špás, ale do krabičky poslední záchrany se opravdu hodí. Otázka je, jestli si ho koupím znovu. Možná ano (ale Original verzi), ovšem nejprve si asi vyzkouším levnější varianty od jiných výrobců, abych viděla, jestli šampón za ty peníze opravdu stojí. Tohle byl první suchý šampón, který jsem kdy zkoušela, takže je možné, že mi stejně dobrou službu udělá i nějaký do sta korun od Baley.

Lee Stafford Treatment for Hair That Never Grows Past a Certain Length (200 ml)
Recenzi téhle masky jsem spojila s recenzí šampónu, protože to asi ani moc recenze nebude. Bohužel totiž nemůžu moc posuzovat veškeré účinky, které maska má mít. Má posilovat kořínky, podporovat růst vlasů a zabraňovat jejich vypadávání. Já jsem si ji koupila právě kvůli tomu vypadávání, ale začla jsem proti němu bojovat také pojídáním více vitaminů a zakoupením Tangle Teezeru. Takže vlasy mi sice už tolik nepadají, ale tak nějak pochybuju, že to bude jen tou maskou.



Jestli mi vlasy po masce rychleji rostou, taky neposoudím. Vzhledem k tomu, že je mám až pod kříž a celkem se mi vlní, tak se změny délky zjišťují opravdu těžko a rozhodně jsem si vlasy nějak nepřeměřovala, mým cílem bylo jen zabránit padání vlasů.



Maska má zvláštní konzistenci takovou mléčně gelovou až skoro želatinovou, můžete vidět, že v ní zůstávají stopy po prstech, navenek přitom vypadá i celkem olejovitě. Voní zvláštně, jde o chemickou vůni, ale ne nepříjemnou. Taková syntetická květinová. Podobně voní i šampón, takže asi budou vůně podobné u všech výrobků. Nanáší se dobře, stačí jí málo. No stačí... další důvod, proč tahle recenze asi nebude mít moc velkou vypovídací hodnotu, je fakt, že masku nedávkuji podle popisu. Maska se má používat při každém umývání vlasů mezi šampónem a kondicionérem, a to v množství o velikosti vejce. No to bych měla tu masku za týden dva pryč. Takže do toho jsem zkrátka nešla. Zato jsem ji nechávala působit i déle než předepsaných 5 minut.


Takže zhodnotit můžu působení jen na kvalitu vlasů, lesk a poddajnost. Vlasy jsou po použití masky jemnější a uhlazenější, hezky voní, působí zdravě. Snadno se rozčesávají i bez kondicionéru. Ale tak trochu si myslím, že to bude všemi těmi silikony, co obsahuje. Ano, tato vyživující údajně zdravá maska je plná silikonů a parabenů. Já na tyhle věci zase tak nehledím, ale spoustě lidí to asi bude vadit. Složení bych vám i nafotila, bohužel je na spodní straně kelímku. Fakt praktické, masku si musíte vyklopit na víčko, pokud si chcete přečíst, z čeho je, nebo zvedat kelímek nad hlavu. Já zvolila druhou variantu, fotit v tom případě ale moc nejde.


Abych to shrnula, masku bych si podruhé nekoupila. Jednak za tu cenu mi balení přijde celkem malé, za stejnou cenu se dá sehnat 250 ml masky Macadamia, která mi přijde na to uhlazování a vyživování lepší, ale i ta má v sobě silikony a já bych ráda zkusila nějakou nesilikonovou masku (brousím si zuby na nějakou od Natura Siberica). Jiných účinků jsem si na svých vlasech nevšimla, takže asi nemá cenu dál za tuhle masku utrácet.

Máte Vy nějaké zkušenosti se značkou Lee Stafford? Vadí Vám silikony v maskách?

pátek 20. září 2013

Recenze: Lioele Dollish Veil Vita BB Cream

Na zkoušení tohoto BB krému jsem se opravdu těšila, protože po všech těch béžových odstínech je tohle konečně něco jiného. Vybírat můžete ze dvou variací - "nádherná fialová" a "přírodní zelená". Takže tak, fialový a zelený BB krém, já měla vzorek toho fialového. Krém má, jak už je to u Lioele zvykem, roztomilé dívčí balení (vidět můžete např. zde).


Výrobce nám sděluje:
"Tento BB krém plní dvojitou funkci podkladové báze a BB krému, koriguje tón pleti a poskytuje krytí. Coby nový typ BB krému nejen že ochraňuje pleť s pomocí vitaminů, ale dodává též přirozenější odstín s pomocí barevných kapslí měnících barvu po aplikaci. Pleti dodává zvlhčení a matnost."

BB krém by měl obsahovat vitaminy A, B5, C, E, F, H.
Fialový odstín je vhodný pro sjednocení pleti a rozjasnění, zelený pro krytí problémů a zarudnutí. Já to chápu tak, že zelený je pro ty s víc problematickou pletí.


V žádném českém e-shopu se mi krém bohužel nepodařilo najít. Pokud nechcete nakupovat na ebay, tak můžete sledovat, kdy bude krém opět na prodej na cosmetic-love, bohužel je momentálně vyprodaný, i když si pamatuji, že tam dřív byl za asi 20 dolarů (plné balení má 30 gramů). Cenou jde tedy o mírně vyšší kategorii. Na ebay je možné jej zakoupit u osvědčených prodejců za zhruba 300 korun (zdetu nebo tady).

A teď k samotným vlastnostem krému.

Konzistence: Velmi, velmi lehoučká, na pleti jej prakticky necítíte. Velmi snadno se roztírá.
Odstín: V základu je bílý s lehkým fialovým nádechem, jakmile jej rozetřete, zhnědne. Mělo by jít o oxidaci, ale teda nevšimla jsem si, že by okraj sachetky, který byl od krému trochu zašpiněný, byl hnědý. I na vzduchu byly zbytky krému bílé. Řekla bych, že musí nějak reagovat až na pokožku, netuším, jak to funguje. Možná to ani nechci vědět, mohlo by za tím být nějaké chemické fuj.
Vůně: Poměrně výrazná, všude na netu jsem se dočetla, že květinová, růžová apod., ale ve mně krém nejvíc evokoval ve spojení s odstínem maliny. Možná jsem divná. :D
UV ochrana: SPF25 PA++. Průměrně vysoký korejský UV filtr.

Zde můžete vidět, jak krém postupně mění barvu, vpravo už je zoxidovaný.

Na ruce vypadal trochu jako špatně nanesený samoopalovák, naštěstí na obličeji už ne.


Sjednocení a krytí: Pokud nemá vaše pleť výraznější nedostatky, oboje je více než dostačující. Sjednocení je střední, krytí asi trochu podprůměrné. Ale krém vypadá na pleti opravdu skvěle, velmi přirozeně a dodává jí zdravý nádech.
Hydratace: Nic moc. Já se svou trochu mastnější pletí jsem některá BB musela používat bez denního podkladového krému, tak jsem to tak zkusila první den i s tímhle (fotky jsou z tohoto prvního dne). Krém pleť zvlhčil jen tak tak. Měla jsem pocit, že ještě o trochu míň hydratační a budu cítit na pleti pnutí. Takže další dny jsem už používala denní krém a vše bylo v pohodě. Ženám se suchou pletí doporučuji raději nejprve otestovat nějaké vzorky.
Výdrž: Celodenní, nemám proti ní námitky. :)

Před aplikací
Po aplikaci

Před aplikací
Po aplikaci
Celkový dojem: Velmi, velmi dobrý. Po tomhle BB krému si opět nejsem jistá, zda dám při koupi přednost silnějšímu krytí, nebo větší lehkosti a přirozenosti. No uvidím, co další testy přinesou. Nejvíc nadšená jsem ale byla z toho, že spolu s novou kosmetikou, co jsem si koupila (6% hydratační Mixa krém pro mastnou a smíšenou pleť, který by měl mít matující účinky, + tenhle BB krém + Rimmel Stay Matte pudr), se mi podařilo dosáhnout toho, o co jsem se už delší dobu snažila. Prodloužila se mi doba, po kterou nemusím obličej přepudrovávat - o 2 až 3 hodiny, což je podle mě hodně!

Líbí se Vám tento BB krém? Měly jste možnost jej vyzkoušet? Dáváte přednost krytí nebo přirozenosti?

P. S.: Podařilo se mi zjistit, co znamená "Lioele". Life of Elegant Ease.

úterý 17. září 2013

Dorazila pošta 3 (BioBeauty.sk)

Pokud vás láká bio kosmetika se solí a bahnem z Mrtvého moře Mineral Beauty System, balzámy Figs&Rouge, francouzská pleťová bio kosmetika Funny Bee, přírodní ručně vyráběná italská mýdla či různé značky provensálské kosmetiky, doporučuji vám slovenský e-shop BioBeauty. Momentálně probíhá akce, kdy při free registraci obdržíte vzorky kosmetiky zdarma, a to i v ČR. Tady jsou ty, které dorazily mně.


Všechno jsou to vzorky kosmetiky Mineral Beauty System, vyráběné v Izraeli, netestované na zvířatech. Konkrétně jsem obdržela:

- Celodenní zvlhčující krém pro normální a smíšenou pleť (tady) - trefa do mého typu pleti!
- Přírodní minerální tělové mléko s UV filtrem (zde)
- Tělový máslový krém s vůní mléka a medu (tu) - zrovna ten výrobek, který jsem chtěla od téhle značky nejvíc vyzkoušet - i co se vůně týče. :)

Už se těším, až všechno otestuju. :)

E-shop prodává za 10 euro i vlastní krabičku krásy, která je podle mě opravdu hodně povedená, starší vydání můžete vidět u slovenských blogerek, např. u Katky nebo Danky.

Ještě jednu věc musím e-shopu pochválit, a tou je komunikace se zákazníky. Majitelka na facebooku často postuje soutěže a slevové akce, nedávno probíhala na jejím blogu giveaway. Na podněty, které se měly zasílat v rámci soutěže, osobně odpovídala. Když mi žádné vzorky slíbené za registraci do dvou týdnů nedorazily, poslala další. 

Jedinou nevýhodou pro nás je poměrně vysoké poštovné do ČR, přestože bylo nedávno sníženo. Momentálně se jeho výše odvíjí od váhy zásilky:

"milé dámy, chceli by sme Vám dať do pozornosti znižené poštovné do ČR pri platbe vopred prevodom na účet - do 100g - 2,90 €, do 500g - 4,90 €, do 1kg - 8,90 €..Pre zásielky nad 1 kg ostáva platný cenník UPS..krásny večer prajem" (facebook e-shopu, 8. září)

Beauty box spadá obvykle do kategorie nad půl kila. Půllitrová tělová másla a mléka asi taky váží dost. Takže se vyplatí objednávat v akci nebo hromadně a poštovné si rozdělit. Já v poslední soutěži vyhrála cenu útěchy - voucher na slevu 5 euro, takže před Vánoci určitě něco nakoupím a díky voucheru si srazím cenu na normální, jako by bylo poštovné klasická stokoruna.

neděle 15. září 2013

Recenze: Korres Lip Butter (odstín Plum)

Tenhle víkend je celkem dost na nic. Venku není vůbec pěkně a já jsem se někde nachladila, takže ležím většinu času v posteli a snažím se vyléčit. Přesto musím zítra ráno vstávat ve čtyři, abych stihla být v Brně v osm, kvůli jednomu nepříjemnému pracovnímu pohovoru. Tím mám na mysli to, že už o to místo nemám zájem, ale bylo blbé ten pohovor rušit, protože byl domluvený na poslední chvíli a volal mi kvůli něm sám potenciální šéf. Takže budu vstávat ve čtyři, potáhnu se do Brna nemocná a nedej bože nakazím ředitele úřadu, který kvůli mě speciálně vstává na pohovor o místo, o které s největší pravděpodobností nebudu mít zájem... no zítřek bude fakt super...

Takže jsem se rozhodla spravit si náladu recenzí na něco, co mi v posledním Ladyboxu udělalo velkou radost a o čem si myslím, že si zaslouží samostatnou recenzi. Řeč je samozřejmě o "másle na rty" (v češtině to zní pěkně blbě) od řecké značky přírodní kosmetiky Korres. Dostala jsem jej v odstínu Plum, tedy švestka, po švestkách opravdu voní, no barva mi přijde spíš ostružinová. Jsem z ní opravdu nadšená, protože jsem zimní typ, takže mi skvěle sedne.


Tady balzám vypadá víc červeně, než ve skutečnosti je.


Abyste pochopily, proč jsem tak nadšená, budu asi muset osvětlit svůj postoj k dekorativní kosmetice na rty. Na rtěnky mě neužije, nemám hezky definované rty, přijde mi, že v ně pokožka plynule přechází, nemají jasné okraje. Takže bych se po ránu musela otravovat s konturkou a tím vším, což mě nebaví, přitom bez konturky na mně vypadá rtěnka tak nějak rozplizle a rozpitě. Nanést rtěnku mi trvá, navíc jsem zvyklá během dne pořád něco drobného pojídat, takže by ta práce stejně přišla hned vniveč. Jo a taky mám pocit, že mi rtěnky rty zužují, takže je zkrátka prakticky nepoužívám. Lesky nemám ráda už vůbec, protože s nima vypadám, jako bych měla pusu umaštěnou od bůhvíčeho a na většinu se mi lepí vlasy. Takže na rty používám většinou jen balzámy. A protože je mám tak světlé, že vypadají jak odkrvené, mám ráda i balzámy barvící.

Doteďka jsem používala jen obyčejná Labella, jahodové a třešňové, které barví jen lehce. Brzo jsem si ale všimla, že vlastně rty moc nehydratují, po jejich použití je mám za chvíli zase vyschlé a musím přetírat. Když byl v červnovém LB balzám Figs&Rouge, tak u něj jsem si toho vysušování všimla taky, ač má zřejmě kvalitnější složení než Labello. Korres máslo mě nadchlo proto, že s ním tenhle problém vůbec nemám. Rty mi vydrží hydratované víc jak 3 hodiny a ani pak, i když už nejsou výrazně zvlhčené, nejsou suché. Asi je to díky složení z bambuckého másla a rýžového vosku, i když bambucké máslo bylo myslím i ve Figs&Rouge, takže nevím...

Balzám spolu s Inglot stínem ze srpnového Ladyboxu

No a kromě hydratace mají tyhle balzámy i skvělou pigmentaci. Vyrovnají se i lecjaké rtěnce, na rtech překvapivě dlouho vydrží, neztrácí se nerovnoměrně (nestalo se mi, že by mi zůstala barva jen na okrajích rtů, jako u některých rtěnek) a mají výrazný stain. Když jsem si balzám během dne dvakrát přetřela, tak jsem měla i večer po jídle rty hezky zabarvené do růžova.

Někomu nemusí vyhovovat nanášení prstem z kelímku, no já jsem si nacvičila ten správný grif po asi týdnu používání, balzám nanáším malíčkem, nanést výraznou vrstvu mi netrvá ani půl minuty. Samozřejmě k tomu potřebujete zrcátko, to mi ale nějak nevadí. Pokud jde o hygienu, tak podle výrobce má složení bez vody zaručit to, že se v něm nebudou množit bakterie. Uvidíme, zatím obsah nevypadá z hlediska čistoty o nic hůř než po otevření.


Neměla jsem po ruce fotku svých nenalíčených rtů, tak jsem uřízla kousek z jednoho testu BB krému, fotka tedy není celá.

A tady jsou fotky s balzámem. Můj foťák barvu tradičně zesvětlil, tentokrát opravdu hodně, takže asi nemá moc cenu se jimi řídit. Pokud nanesete silnější vrstvu, dosáhnete skoro tak výrazného odstínu, jakou má výše ten swatch na ruce. Tohle je jen slabý odvar.




Podle výrobců se dá balzám v nouzi použít i jako tvářenka nebo oční stín... tvářenku jsem nezkoušela, s krémovými to neumím. Stíny jsem zkusila, no nedoporučuji, vypadalo ti asi nějak takhle (omlouvám se za ten vlas, toho jsem si při focení nevšimla):



Celkový dojem: Když jsem dle LB dopisu zjistila, že tenhle balzám stojí 240 korun, řekla jsem si, že bych tolik za balzám na rty nikdy neutratila. Po vyzkoušení jsem ale změnila názor. Vzhledem k tomu, kolik jiné utratí za kvalitní rtěnky, se ani nebudu cítit provinile, když si koupím další odstín. Tenhle balzám mi totiž naprosto vyhovuje, protože pro mě supluje i funkce rtěnky a lesku. Takže až si najdu práci, koupím si asi i Wild Rose, který by měl být tmavě rudý. A až vypotřebuju průhledný Figs&Rouge, sáhnu po bezbarvém s guavou. Dál uvidíme. Bohužel jsem si všimla, že Plum se už neprodává. :( Nevím, jestli je to natrvalo, nebo je jen dočasně vyprodán, nikde jsem ho ale nenašla. Zkoušela jsem oficiální české Korres stránky, oficiální zahraniční či Sephoru. Že by Ladyboxu zaslali poslední zásoby? Asi si ho s takovou budu muset šetřit...