Zdravím vás po trochu delší době, než bylo v plánu. V poslední době jsem si naložila po večerech docela dost sportovních aktivit, ze kterých se většinou vracím na byt tak po deváté úplně vyčerpaná, hodím sebou na postel a zdechle na ní ležím, takže mi na blog nezbývá prakticky žádná energie a píšu jen o víkendech. No a když chci napsat delší článek, tak jeho příprava zabere i víc než jeden víkend. Tolik k mé absenci v poslední době.
Dneska mám pro vás opět swatchovací článek plný indie očních stínů. Nejde o Shiro, ale o jejich spřátelené značky
Detrivore Cosmetics a
Femme Fatale Cosmetics, které Shiro
distribuuje.
Detrivore vlastní e-shop nemá, takže jejich produkty seženete
jen přes Shiro stránky a další distributory,
Femme Fatale má vlastní australský e-shop, který vám vřele doporučuji. Zasílají i do zahraničí, distribuují řadu dalších indie značek (
včetně Shira a Detrivore, mají dokonce i nějaké věci, co na Shiro e-shopu nenajdete), mají vlastní reward program, kurz australského dolaru je mnohem výhodnější než kurz toho amerického a na balíček vám napíšou, že je v něm dárek, takže k vám z Austrálie dofrčí do týdne! od odeslání.
Tohle je první várka stínů, co jsem od obou značek vyzkoušela.
Detrivore jsem si zatím sama nekoupila, protože
se specializují na matné stíny, kterým moc neholduji, a
odstíny mají spíš tlumené, takže mě nikdy moc nezaujaly. Mohou se ale líbit těm, co nemusí barevné Shiro šílenosti a preferují
přirozené líčení. Inspirací pro odstíny jsou většinou různá pochmurná témata (podobně jako u Notoriously Morbid Cosmetics). Níže tedy najdete swatche osmi Detrivore vzorků, co jsem dostala zdarma ke svým Shiro nákupům.
Femme Fatale jsou naopak v indie komunitě
proslulí svými úžasnými laky na nehty (nejnovější kolekce k vidění např.
zde, ještě že si nehty nelakuju, protože indie laky by byly děsná černá díra na peníze)
a duochromatickými očními stíny, tak jsem kdysi na zkoušku v rámci Shiro nákupu dva objednala (fialový se zeleným leskem a zelený s fialovým leskem), protože jsem se bála objednávat až z Austrálie (zbytečně).
Technické poznámky:
Swatche na ruce: vlevo přes bázi Artdeco, uprostřed přes bázi Artdeco a lepítko na stíny Pixie Epoxy, vpravo přes bílou tužku NYX Milk. V tomto článku uvidíte, proč
se matné stíny nemají dávat na lepivou bázi, výsledkem jsou nevzhledné cucky. Já to tak schválně naswatchovala, abych vám to ukázala. Obávám se, že by se matné stíny mohly chovat podobně na jakékoli lepivější bázi, třeba na té 24hodinové sephorácké, kterou hodně propaguje Lou z GetTheLouk.
První foto koláž ukazuje stíny pod úhlem zboku a zepředu, abyste viděly případné duochromatické efekty, tedy jak některé stíny mění barvu pod různým úhlem dopadu světla. Druhá foto koláž ukazuje stíny pod různým osvětlením (v tmavší místnosti, prosvětlenější místnosti, pod přímými slunečními paprsky, s bleskem foťáku). Třetí foto koláž ukazuje rozdíl světlo x stín. Odstíny jsem seřadila od nejsvětlejších po nejtmavší.
Stíny na očích: většinou na bázi Urban Decay Primer Potion, ty nematné spolu s Pixie Epoxy.
Výdrž: u většiny stínů ji neuvádím, což znamená, že mají průměrnou výdrž cca 8 hodin, tedy pracovní den. To u mě dají jen velmi dobré stíny, běžné stíny z drogérie nebo např. i vychvalovaný Sleek se mi začnou po 4-6 hodinách slévat v záhybech očních víček i se sebelepším primerem. Pokud stíny vydrží míň nebo víc než osm hodin, bude to u nich napsáno.